KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12213494
*
nr 1221 3494
Bengtolle Oldinger
(1911-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Smygehuk, 67x80
Bengtolle (Bengt-Olle) Oldinger, svensk målare född 1911, död 1988 .
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 december 2018
kl 20:47:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/12 11:43:17
1
800 kr
3/12 19:01:58
2
800 kr
3/12 19:01:58
1
800 kr (Budbetjänt)
3/12 19:02:29
2
1.500 kr
3/12 20:14:24
1
1.300 kr
3/12 20:14:24
2
1.400 kr (Budbetjänt)
3/12 20:14:35
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengtolle Oldinger
Bengtolle (Bengt-Olle) Oldinger, svensk målare född 1911, död 1988 .
Läs mer om Bengtolle Oldinger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengtolle oldinger olja olja på duk oljemålning oljemålningar smygehuk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:44
*
Bengtolle Oldinger
Bengtolle (Bengt-Olle) Oldinger, svensk målare född 1911, död 1988 .
Läs om budbetjänten
Läs mer om Bengtolle Oldinger
nr 1221 3494
Bengtolle Oldinger
(1911-1988), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, Smygehuk, 67x80
Bengtolle (Bengt-Olle) Oldinger, svensk målare född 1911, död 1988 .
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 1.600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/12 11:43:17 | 1 | 800 kr |
3/12 19:01:58 | 2 | 800 kr |
3/12 19:01:58 | 1 | 800 kr (Budbetjänt) |
3/12 19:02:29 | 2 | 1.500 kr |
3/12 20:14:24 | 1 | 1.300 kr |
3/12 20:14:24 | 2 | 1.400 kr (Budbetjänt) |
3/12 20:14:35 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Bengtolle Oldinger
Bengtolle (Bengt-Olle) Oldinger, svensk mÃ¥lare född 1911, död 1988 .Läs mer om Bengtolle Oldinger
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengtolle oldinger olja olja på duk oljemålning oljemålningar smygehuk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:51 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:11 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:41 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 20:16 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
idag
29 april kl 19:44